HER GÖZ FARKLIDIR

CATALYS İLE KİŞİYE ÖZEL,
BIÇAKSIZ LAZER TEKNOLOJİSİYLE KATARAKT AMELİYATI

CATALYS ile Katarakt Ameliyatı Nasıl Yapılır?

1. Adım – Catalys Laser Ölçümü ile kişiye özel 3 boyutlu göz yapısı görüntüsü oluşturulması ve güvenli tedavi planının yapılması:

CATALYS Laser Cihazı içerisinde bulunan yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu OCT (Optik Koherens Tomografi) ile kişinin anatomik göz yapısı görüntülenir ve yapılacak tedavi buna göre güvenli bir şekilde planlanmış olur.

2. Adım – CATALYS Laser Sistemi ile kişiye özel lens ön kapsül kapağı oluşturulması ve kataraktın lazer hassasiyetiyle çıkarılması:

Geleneksel yöntemde lens ön kapsülü kapağı oluşturmak için el ile bıçak kullanılarak dairesel bir kesi yapılır. CATALYS’de ise bu kapak bıçaksız olarak lazer ile yapılır. Bu sayede tam dairesel kesiler oluşturulur. Ayrıca CATALYS Laser sistemi kataraktlı lensi küçük parçalara böler. Bunlar sayesinde hem kataraktlı lens kolaylıkla çıkarılır, hem de yeni lensiniz tam olarak amaçlanan şekilde yerleştirilir.

3. Adım – Yeni göz içi lens yerleştirilmesi:

Kataraktlı lens çıkartıldıktan sonra yerine yeni bir lens yerleştirilir. Hastanemizde hastalarımıza farklı özelliklerde sertifikalı lens seçenekleri sunulmaktadır. Gözünüze uygulanan lensin sertifikası ameliyat sonrasında size verilir.

CATALYS Cİhazı

Standart (Tek Odaklı)
Göz İçi Lens:

Ameliyatınızda bu lens kullanılırsa uzağı gözlüksüz net görebilirsiniz ancak yakın için okuma gözlüğüne ihtiyaç duyarsınız.

Uzak Yakın (Çok Odaklı)
Göz İçi Lens:

Ameliyatınızda bu lens kullanılırsa uzağı, orta mesafeyi ve yakını gözlüksüz olarak net görebilirsiniz.

Torik Göz İçi Lensi:

Astigmatınız varsa katarakt ameliyatınızda torik lens kullanılır ve kataraktın tedavisine ek olarak astigmat kusurunuzun da azaltılması sağlanır.

 

 

CATALYS ile Katarakt Ameliyatı ve Sonrası

  • Katarakt operasyonu dakikalar içinde tamamlanır.
  • Ağrısız ve acısız bir işlemdir.
  • Çoğu hasta görmelerindeki düzelmeyi hemen ameliyattan sonraki günde farkeder.
  • Ameliyat sonrası, yüksek efor gerektiren hareketler dışında gündelik yaşama hemen geri dönülür.

TÜM SGK MENSUPLARINA; SSK, BAĞKUR EMEKLİ SANDIĞI VE DEVLET MEMURLARINA HİZMET VERİLMEKTEDİR