İstanbul Göz Hastanesi

 

Genel Koordinatörümüz Dr. Zafer Türkmen

Genel Koordinatörümüz Dr. Zafer TÜRKMEN

HAKKIMIZDA

Hastanemiz 2001 yılından itibaren özel dal hastanesi olarak hizmet vermektedir.

Bahçelievler’ de hizmet veren İstanbul Göz Hastanesi'nin Yeşilyurt, Florya, Ataköy, Bakırköy, Şirinevler, Bağcılar, Güngören, Avcılar gibi ilçelerle ulaşım bağlantısı bulunmaktadır. İncirli Metrobüs Durağı'na 500 metre, Atatürk Havalimanı'na 7 km yakınlıktadır.

Tüm özel sigorta kuruluşları, bankalar ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK, Bağkur, Emekli Sandığı ve Devlet Memurları) Mensuplarına hizmet vermektedir.

MİSYONUMUZ

Tıp etiği ve çalışma ahlakına bağlı kalarak, çalışan ve hasta haklarına saygı göstererek, göz hastalıkları teşhis ve tedavi hizmeti sunmak.

 

 

SİZLERDEN BEKLENTİLERİMİZ

  • İstanbul Göz Hastanesi olarak, siz hastalarımız ve yakınlarınıza en uygun hizmeti vermemizi sağlayacak olan, aşağıda belirtilen önemli noktaları uygulama konusunda bize yardımcı olmanızı beklemekteyiz.
  • Hastanemize başvurduğunuzda yaşamakta olduğunuz göz probleminiz hakkındaki bilgiyi hekimlerimize ve diğer sağlık çalışanlarımıza tam ve doğru olarak vermenizi beklemekteyiz.
  • Tedavinizle ilgili açık olmadığını düşündüğünüz ve endişelendiğiniz konuları bizimle paylaşmanızı beklemekteyiz.
  • Sağlık personelimiz tarafından takip etmeniz istenen ve önerilen talimatlara uymanızı beklemekteyiz.
  • En uygun bakım ortamını oluşturabilmek için hastane kural ve uygulamalarına uymanızı beklemekteyiz.

ZİYARETÇİLERİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

1. Ziyaret saatleri hafta içi ve hafta sonu 08:00-22:00 saatleri arasındadır.
2. Ziyaretçilerin, muhtelif yerlere asılmış olan Ziyaretçi Politikasına uymaları gerekmektedir.
3. Hasta başına en fazla 2 ziyaretçi kabul edilecektir. Kontrollü bir giriş- çıkış sağlamak için yatak katı görevlileri tarafından ziyaretçilerin giriş-çıkışları kontrol edilecektir.
4. Ziyaretlerin 30 dakikayı geçmeyecek şekilde yapılmasına özen gösterilecektir.
5. Hastanın durumu hakkındaki ön bilgiler ilgili kattaki hemşire tarafından verilecektir. Hastanın durumunu öğrenmek isteyen hasta yakınları için gerekirse hastanın hekimi ile bağlantı kurulacaktır.
6. Hasta açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ziyaretçi ve çocuk ziyaretçi kabulü hekim iznine bağlıdır. Bu durum hastanın hemşiresine bildirilir. Ziyaretçi kısıtlaması ile ilgili bilgiler hemşire tarafından hasta ziyaretçisine iletilir.
7. Hasta odalarına yiyecek ve çiçek kabulü konusunda kısıtlama hekim tarafından yapılmış ise ilgili hemşire tarafından hasta ve yakınlarına açıklanarak kontrolü sağlanır.
8. Ameliyat sonrası tıbbi açıdan bir sakınca yok ise ziyaret kısıtlaması yapılmaz.
9. Ameliyata giren hasta hakkında, hastanın hekimi/ hemşiresi tarafından hasta yakını bilgilendirilir.
10. Belirlenen saatler dışında hastasını ziyaret için ısrar eden hasta yakınları ile tartışılmaya gidilmeden nöbetçi hekim direktifine göre hareket edilir.
11. Ziyaretçilerle ilgili uygulamalarda birinci derecede servis hemşireleri ve hekimler sorumlu olacaktır.
Mesai saatleri dışında nöbetçi hemşireler ve nöbetçi hekimler sorumlu olacaktır. Günü birlik yatışlarda da yukarıdaki kurallar geçerli olacaktır.

HASTA REFAKATÇİLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

1. Hastane binası içerisinde sigara içilmesine kesinlikle izin verilmeyecektir.
2. Hasta açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ziyaretçi ve çocuk ziyaretçi kabulü hekim iznine bağlıdır.
4. Ziyaretçiler hastanın hekiminin önerileri haricinde yiyecek ve içecek getirmemelidir.
5. Refakatçiler, tıbbi bakım ve vizit sırasında hastanın yanında bulunmamalıdırlar. Refakatçiler hastanın bakımına izin verilen ölçüde yardım edebilir.
6. Çocuk hastaların refakatçileri Ziyaretçi Politikasının uygulanmasına özen göstermeli ayrıca hekiminin öneri ve tavsiyelerini dinlemeli, tedavide yardımcı olmalıdır.
7. Hastanın hastaneden verilecek yemeğin dışında arzu ettiği yiyecek-içecek olursa hekiminin bilgisi dahilinde dışarıdan temin edilebilir.