HER GÖZ FARKLIDIR

iLASIK İLE KİŞİYE ÖZEL,
BIÇAKSIZ LAZER TEKNOLOJİSİYLE EXCIMER LASER TEDAVİSİ

iLASIK ile Excimer Laser (Gözlükten Kurtulma) Tedavisi Nasıl Yapılır?

iLASIK miyop, hipermetrop ve astigmat gibi görme kusurları için kişiye özel, bıçaksız düzeltme sunan, FDA onaylı olan ileri teknolojidir. Dünya çapında 15 milyondan fazla tedavide kullanılmıştır.

1. Adım – iDesign ile kişiye özel görme haritanızın oluşturulması:

Gözler de tıpkı parmak izleri gibi kişiye özeldir. iDesign sistemiyle gözlerinizin size özgü özellikleri belirlenir ve üç boyutlu haritası çıkartılır. Bu yalnızca gözlerinizin dış yüzeyinin değil, ışığı nasıl işlediğinin de detaylı bir haritasıdır. iDesign bu haritaya uygun tedaviyi planlar.

2. Adım – IntraLase ile kişiye özel kornea kapağınızın oluşturulması:

Geleneksel yöntemde kornea kapağı oluşturmak için el ile bıçak kullanılarak dairesel bir kesi yapılır. iLasik'te ise bu kapak bıçaksız Intralase methodu kullanılarak minik, kusursuz lazer atışlarıyla yani gözünüze bıçak teması olmaksızın yapılır.

3. Adım – İleri teknoloji Star S4 IR Excimer Laser ile kişiye özel görme düzeltmesi:

Intralase ile açılmış olan kapak aralığından, iDesign ile yapılmış size özel tedavi planına dayalı olarak STAR S4 IR Excimer Laser kullanılarak korneanız yeniden şekillendirilir.

 

 

iLASIK; Tedavi ve Sonrası

  • iLASIK tedavisi dakikalar içinde tamamlanır.
  • Ağrısız ve acısız bir işlemdir.
  • Çoğu hasta görmelerindeki düzelmeyi tedaviden hemen sonra farkeder.
  • iLasik tedaviden sonra 1-3 gün arasında işe dönülebilir, 1 hafta içinde de düzenli faaliyetlere ve egzersizlere devam edilebilir.

TÜM SGK MENSUPLARINA; SSK, BAĞKUR EMEKLİ SANDIĞI VE DEVLET MEMURLARINA HİZMET VERİLMEKTEDİR